«Яндекс» та Gmail почали підтримку електронних адрес пошти кирилицею

2 липня 2016

Поштові сервіси від IT-гігантів Gmail та «Яндекс» підключили стандарт підтримки кириличних електронних адрес.

Найпопулярніші в Рунеті поштові служби Gmail і «Яндекс» прийняли рішення про підтримку адрес, написаних кирилицею. Інші сервіси на даний момент дозволяють отримувати повідомлення лише з кириличних доменних зон — саме ім'я в назві адреси повинно бути написано звичною латиницею.

Експерти впевнені, що такі зміни сприятимуть популяризації кириличних доменів і поштових адрес. На їх думку, знайдеться багато небайдужих користувачів, що з привеликим задоволенням зареєстрували кириличні адреси для своїх поштових скриньок.

Фахівці сходяться на думці, що поширення повністю кириличних адрес гальмується тим, що більшість поштових сервісів досі не підключило їх підтримку. Розробки, що дозволяють розпізнавати не тільки латиницю, а й інші символи, були представлені ще в 2012 році. Лише через 2 роки корпорація Google оголосила про підтримку даної функції, але на ділі функція так і залишилася непідключеною.

Варто розуміти, що процес займе досить багато часу, адже навіть в нашій країні ще не всі поштові служби приймають листи від відправників, в адресах яких вказані російськомовні домени. Наприклад, даний стандарт не прийнятий компанією Mail.ru Group.

У Mail.ru Group впевнені, що вводити підтримку кириличних імен та доменів для написання поштових адрес можна лише в тому випадку, якщо це будуть готові зробити всі діючі поштові інтернет-сервіси — як в нашій країні, так і в усьому світі. Такий поворот подій в компанії вважають малоймовірним, тому з офіційною підтримкою стандарту не поспішають.

У «Яндексі» до впровадження кириличних імен також поставилися скептично. Компанія не хотіла б реєструвати для своїх користувачів адреси, які згодом виявляться неповноцінними — не зможуть сприйматися більшістю служб.

Незалежні фахівці в області IT-технологій, навпаки, вважають, що поширення повністю кириличних імен та назв доменів можливо, тільки піде воно через розвиток unicode — технології, що дозволяє розпізнавати будь-які мови поштових сервісів. До цієї технології вже дійшли китайські сервіси — вони також просувають написання електронних адрес на національній мові і зацікавлені в тому, щоб unicode був прийнятий службами інтернет-пошти в усьому світі.

Але не варто забувати, що для бізнесу престижна корпоративна почта з доменом, що відповідає адресі сайта — це дуже важливо. Саме тому, коли ви хочете замовити сайт з почтою, можете бути впенені, що корпоративна пошта у вас гарантована!

Джерело