Як 0,1 секунди прискорення завантаження сайту може дати мільйони доларів додаткової виручки

21 жовтня 2016

У кожного інтернет-магазину своя аудиторія, і в кожної індустрії є свої особливості. Фахівці компанії Blue Triangle Technologies, постачальника послуг в області підвищення продуктивності сайтів, провели дослідження, як впливає продуктивність сайту на конверсію на 4-х різних сайтах з різних індустрій.

Дослідження проводилося протягом листопада 2015 року. Обсяг транзакцій, який взяв участь в дослідженні:

 • Відвідувачів сайтів: більше 36 мільйонів
 • Конверсій: понад 1 мільйон
 • Обсяг продажів: більш 305 млн доларів

У процесі дослідження вимірювалася продуктивність головних сторінок сайтів і карток товару.

Інтернет-магазин №1: одяг з цінового сегмента «high-end»
 • Обсяг продажів за час дослідження: більш 75 млн доларів
 • Відвідувачів: 6,5 мільйона

На графіку показані розподіл відвідувачів за часом завантаження сторінок — головною і сторінки з карткою товару (суцільні області показують обсяг трафіку — права шкала) і конверсії цих сторінок (лінії — ліва шкала).

Як видно, продуктивність дійсно важлива для цього сайту. Різниця в конверсії «швидких» і «повільних» сторінок становить близько 2-х раз для карток товару.

Виявилося, що час завантаження впливає не тільки на конверсію, а й на розмір покупки.

Пікові показники доходу на 1 покупця припадають на час завантаження в 1,5 секунд і складають 224 долари для головної сторінки і 240 доларів для картки товару.

Щоб оцінити масштаб впливу, був проведений аналіз того, як на зазначених даних вплине скорочення часу завантаження сторінок.

Скорочення часу завантаження всього на 0,1 секунди дає:

 • Для головної сторінки: приріст виручки в 419 тис. Доларів на місяць. Це дало б + 0,6% до місячної виручки
 • Для карток товару: приріст виручки в 925 тис. Доларів на місяць (+ 1,2% до місячної виручки)
Інтернет-магазин №2: побутова техніка і електроніка
 • Обсяг продажів за час дослідження: більше 100 млн доларів
 • Відвідувачів: 18,5 мільйона

Що цікаво в цьому випадку — падіння конверсії та головної сторінки і картки товару не зупиняється після досягнення певної межі і стабільно падає зі збільшенням часу завантаження. Різниця в конверсії між «швидкими» і «повільними» сторінками також може перевищувати 2 рази.

Пікові показники доходу на 1 покупця припадають на час завантаження в 1 секунду і складають 464 долара для головної сторінки і 403 долари для картки товару.

Скорочення часу завантаження на 0,1 секунди дає:

 • Для головної сторінки: приріст виручки в 3,6 млн доларів в місяць (+ 2,1% до місячної виручки)
 • Для карток товару: приріст виручки в 2,1 млн доларів в місяць (+ 3,5% до місячної виручки)
Інтернет-магазин №3: прикраси та аксесуари
 • Обсяг продажів за час дослідження: понад 550 тис. Доларів
 • Відвідувачів: 272 тисячі

Як видно, в цьому випадку зниження конверсії з ростом часу завантаження сторінки не таке значне, але воно теж присутня. Набагато менша залежність конверсії і швидкості завантаження в цьому випадку може бути пов'язана з більшою лояльністю відвідувачів до цього інтернет-магазину, або наявністю специфічної / унікальної добірки товарів, відсутніх в інших інтернет-магазинах.

Пікові показники доходу на 1 покупця припадають на час завантаження в 1,1 секунди для головної сторінки і в 6 секунд для картки товару і складають 110 і 101 долар відповідно.

Скорочення часу завантаження на 0,1 секунди дає у випадку з цим сайтом не такі вже значні цифри:

 • Для головної сторінки: приріст виручки в 3,9 тис. Доларів на місяць (+ 0,7% до місячної виручки)
 • Для карток товару: приріст виручки в 8,7 тис. Доларів на місяць (+ 1,6% до місячної виручки)
Інтернет-магазин №4: спортивні товари
 • Обсяг продажів за час дослідження: більш 61 млн доларів
 • Відвідувачів: понад 10 мільйонів

Пікові показники доходу на 1 покупця припадають на час завантаження в 2,5 секунди для головної сторінки і в 1,5 секунди для картки товару і складають 117 і 130 доларів відповідно.

Цей сайт є показовою ілюстрацією наступного: перед тим, як починати оптимізацію продуктивності сайту, необхідно розібратися з тим, на яких сторінках її проводити.

В даному випадку чітко видно, що на головній сторінці конверсія стабільна, незалежно від швидкості завантаження, і, відповідно, можливостей для отримання прибутку за рахунок прискорення немає.

Однак на сторінках з картками товару ми бачимо чітку картину зниження конверсії з ростом часу завантаження, і тут власник сайту точно може поліпшити свої результати, якщо прискорить завантаження карток товару.

Скорочення часу завантаження на 0,1 секунди дає:

 • Для карток товару: приріст виручки в 1,2 млн доларів в місяць (+ 2% до місячної виручки)
 • Для головної сторінки приріст виручки від прискорення завантаження відсутня.

На закінчення відзначимо, що отримані результати досить сильно різняться між собою. Це пов'язано з різним характером і індустрією, в якій працюють ці інтернет-магазини.

Тому здається нерозумним пропонувати якісь «правила», засновані на середніх величинах, на зразок «картка товару повинна завантажуватися за 1,5 секунди». Очевидно, що це дуже сильно залежить від кожного конкретного сайту.

Безсумнівним залишається одне: залежність між швидкістю завантаження сайту і конверсією, і це одна з тих областей, інвестиції яка забезпечить бізнесу хороше повернення.

Компанія «i-Soft» розробляє інтернет-магазини, сформулювавши при цьому чітку систему того, як зробити ваш бізнес в мережі успішним за допомогою якісного веб-ресурсу, і подальшого його просування. Максимальні зручності для відвідувачів, наявності провокуючих до купівлі елементів за рахунок чого конверсія збільшуються, та в підсумку Ви отримаєте великий обсяг продажів. Замовляйте швидко завантажувальні сайти та зробіть свій бізнес більш продуктивним.

Джерело