WordPress: Еволюція в стилі джаз. Частина 1

4 вересня 2017
2003 рік

Першою офіційною версією стала 0.7, яка, вийшла на початку травня. Ця версія містила велику кількість поліпшень, у порівнянні зі своїм попередником b2 / Cafelog. Впровадження нових функцій було добре сприйнято користувачами, особливо поява нового інтерфейсу адміністратора і поліпшеного керівництва з використання.

2004 рік — WordPress 1.X

3 січня 2004 вийшов перший офіційний реліз, який отримав назву «Miles», по імені джазового музиканта Майлза Девіса (Miles Davis) і поклав початок гарної традиції називати поновлення іменами джазових виконавців. Протягом одного місяця один за одним вийшли дві різні версії цього оновлення, для усунення проблем в області безпеки — версія 1.0.1 і 1.0.2, названа «Blakey».

22 травня цього ж року вийшла версія 1.2 «Mingus», яка зіграла дуже важливу роль для подальшого розвитку WordPress. CMS отримала покращену панель адміністратора і підтримку сторонніх плагінів, що дуже високо оцінено користувачами. Слід також зазначити шифрування паролів в базі даних, автоматичне створення мініатюр і підкатегорій.

2005 рік

У лютому 2005 року побачила світ знаменита версія 1.5, названа «Strayhorn» на честь Вільяма Томаса «Біллі» Стрейхорна, американського джазового композитора, піаніста і аранжувальника, відомого своєю співпрацею з оркестром Дюка Еллінгтона.

Раніше система шаблонів була простою в освоєнні, але її було складно розширювати, особливо якщо користувачі хотіли створити різні шаблони для різних розділів сайту. В 1.5 була створена неймовірно гнучка система, що дозволило мати окремі шаблони для кожної окремої категорії без обмежень. Було запроваджено функціонал вибору ролей, таких як адміністратор, редактор, передплатник. В цей же час створюється офіційний репозиторій плагінів — wp-plugins.org.

WordPress 2.X

Версія 2.0, що вийшла 31 грудня 2005 року, отримала назву «Duke» на честь великого Дюка Еллінгтон, стала одним з найсерйозніших оновлень WordPress. Саме в цій версії з'явився WYSIWYG редактор (що бачиш, те й отримуєш), був оптимізований завантажувач для зображень, аудіо і відеофайлів і винесено в рядок з екраном публікації, з'явилася можливість резервного копіювання. У той же час змінюється і візуальне уявлення WordPress — можна міняти колір заголовків і опису деяких елементів. З'явився попередній перегляд того, як пост буде виглядати на сайті, з таблицею стилів, темою і всім іншим.

Версія 2.0 мала безпрецедентний успіх і була завантажена більше ніж 1,8 мільйона разів.

2007 рік

WordPress 2.1 вийшла 22 січня 2007 року і була названа «Ella» по імені джазової вокалістки Елли Фіцджеральд. Ключовими особливостями цього невеликого релізу стали: функція перевірки орфографії в редакторі, автоматичне збереження постів, імпорт і експорт XML.

16 травня, слідом за «Еллою», виходить «Getz», який отримав назву на честь саксофоніста Стена Гетца. Версія 2.2 зібрала в собі ряд нових функцій, особливу інтеграцію з віджетами, а так само більше двохсот виправлень помилок, знайдених користувачами.

У продовження цього релізу, у вересні цього ж року, виходить версія 2.3 «Dexter». У ній реалізовані повідомлення про оновлення плагінів і тим, додана підтримка тегів. А також значно поліпшений механізм обробки URL-адрес і багато іншого. Цей реліз був названий на честь американського джазового саксофоніста Декстера Гордона.

2008 рік

В останніх числах березня виходить версія 2.5 під назвою «Brecker», яка з'явилася кульмінацією піврічної роботи спільноти WordPress. Змінилося візуальне уявлення і логіка роботи адміністративної панелі, що у багатьох користувачів викликало невдоволення. Крім того, з'явилась можливість одночасне завантаження декількох файлів, оновлення плагінів одним натиском, з'явилися вбудовані галереї, хешування паролів і шифрування файлів cookie, медіа-бібліотека і багато іншого. Був переглянутий зовнішній вигляд WordPress, його структура, зменшено час завантаження ядра. Реліз був названий на честь американського тенор-саксофоніста та композитора Майкла Леонарда Брекера.

У цьому ж році виходить один з плагінів, які ділять історію цієї CMS на «до» і «після» - WordPress SEO by Yoast. Цей плагін є чимось набагато більшим, ніж проста технічна допомога в пошуковій оптимізації ресурсу. Yoast SEO допомагає вибирати ключові слова і використовувати їх при написанні текстів. Цей плагін допомагає покращити позиції сайту в пошуковій видачі, а також перевіряє якість публікованих постів.

У липні 2008 року з'являється WordPress 2.6 «Tyner», названа по імені джазового піаніста Маккоя Тайнера, головною фішкою якої є можливість відслідковувати зміни при редагуванні записів. На цьому етапі з'являється TinyMCE Advanced, ще один відомий плагін, що розширює функціональність редактора і дозволяє додавати нові кнопки в панель адміністратора.

В кінці цього року, коли здавалося б, уже не варто чекати ніяких оновлень, виходить версія 2.7 «Coltrane», названа на честь одного з найвпливовіших джазових музикантів другої половини 20 століття - Джона Вільяма Колтрейна. З нею платформа отримала довгоочікуваний графічний інтерфейс, де головне меню, зазвичай розташоване зверху, переходить в ліву частину екрану. Нове перероблене меню забезпечує швидкий доступ до будь-якого розділу, завдяки покращеній реалізації AJAX. На технічному рівні була реалізована система cookie-файлів по протоколу HTTP, з'явилася функція «перетягування» елементів в тексті, а також була запущена система автоматичних оновлень.

2009 рік

У цьому році з'явилася версія 2.8 «Baker», присвячена краще трубачу всіх часів і народів Подружжя Бейкеру. У цій версії був представлений новий редактор коду, названий CodePres, і безліч доступних шаблонів з новим методом установки через інтернет. Всі нововведення отримали розвиток в наступній версії «Carmen» (на честь джазової вокалістки і піаністки Кармен Мерседес Макрей), що вийшла в грудні 2009 року. Крім того, в цій версії було сильно спрощено редагування зображень, а також з'явилася корзина для зберігання записів, коментарів та інших елементів.

2010 рік — WordPress 3.X

В цьому році відбувається злиття WordPress і WordPress Mu, який раніше був плагіном, а тепер стає частиною платформи. З версії 3.0 на WordPress можна створювати мережі сайтів, де буде один головний сайт c супер адміністратором і скільки завгодно Підсайтів, у кожного з яких свій адміністратор. Такий режим установки називається Multisite або MU (MultiUser). Версія 3.0, названа «Theloniuos», була призначена для того, щоб зробити переворот в мультиблоггінгі, і, схоже, їй це вдалося.

Версія також отримала новий, більш легкий інтерфейс, нову стандартну тему Twenty Ten, виправлення близько 1217 багів і помилок, а також одночасне оновлення 15-ти полігонів одним кліком.

Джерело