Перехід на https в 2019 році — тепер точно настав час?

13 вересня 2019

У цій статті хочемо розповісти про ситуацію з https на даний момент, і чи є сенс в 2019 році приєднатися до «сильних світу цього» в використанні безпечного протоколу.

https

Https-протокол покликаний захищати від перехоплення конфіденційні дані (логіни, паролі, дані карт). Для сайтів, де такі дані передаються — використання https просто необхідно, в першу чергу для захисту своїх користувачів. Тут же криється перша помилка: «На моєму сайті немає конфіденційної інформації, захист йому не потрібний». Ні в якому разі: захищений протокол захищає також від підміни контенту, установки сторонньої реклами, витоку файлів cookie. Тому можна з упевненістю говорити, що використання захищеного з'єднання буде корисно всім.

Плюси
  1. Безпосередньо захист даних.
  2. Відмітка про захищене з'єднання в браузері (збільшує довіру користувачів).
  3. Відмітка у видачі Яндекса (використовується з березня 2019 року); збільшує CTR на пошуку.
  4. Використовується як фактор ранжування в Google.
  5. Може використовуватися як фактор ранжування в Яндексі.
Мінуси
  1. Можлива просадка позиції під час переїзду в Яндексі.
  2. Можлива просадка позицій під час переїзду в Google.
  3. Необхідність платити за протокол.

Існують безкоштовні SSL-сертифікати (наприклад, Let's Encrypt). Деякі хостинги також підтримують автоматичне продовження таких сертифікатів, тобто можна «підключити і забути». Відмінність безкоштовних сертифікатів від платних в типах шифрування, терміни дії і додаткові послуги. Але всі перераховані вище плюси від https отримує і сайт з безкоштовним сертифікатом.

З огляду на всі плюси https-протоколу: позитивні зміни в обробці переїзду з боку пошукових систем; відсутність осідання (а найчастіше - зростання) при правильного налаштування переїзду; можливість підключення безкоштовного SSL-сертифіката, можна сказати, що в 2019 році переходити на https «точно час».

Джерело