Google: в 2016 році кількість зламаних сайтів зросла на 32%

25 квітня 2017

Google опублікував звіт про стан інтернет-безпеки за 2016 рік. Згідно з даними компанії, в минулому році кількість зламаних сайтів зросла на 32% в порівнянні з 2015 роком. Крім того, в майбутньому цей тренд навряд чи сповільниться.

У звіті підкреслюється, що хакери стали ще агресивніші. При цьому багато вебмастерів своєчасно не оновлюють свої сайти і CMS, що робить їх ресурси уразливими до злому.

Щоб посилити безпеку ресурсу, в Google закликають підтверджувати сайти в Search Console. В результаті їх власники зможуть отримувати повідомлення про атаки і оперативно усувати виниклі проблеми.

За даними Google, 84% веб-майстрів, які підтвердили сайти в Search Console, успішно справляються з відновленням своїх ресурсів після злому. При цьому 64% веб-майстрів, чиї сайти були зламані, не отримали повідомлення від Google, тому що не використовують цей сервіс.

Google також назвали три найбільш поширені типи атак:

  • Gibberish Hack. При атаці цього типу на сайті створюється безліч сторінок з безглуздим змістом і ключовими словами. В результаті вони з'являються в пошуку Google. При відвідуванні цих сторінок користувачі перенаправляються на нерелевантні сторінки, такі як порносайти.
  • Japanese Keywords Hack. При атаці цього типу на сайті створюються нові сторінки з текстом на японській мові. Вони монетизуються за рахунок використання партнерських посилань на магазини, що продають контрафактні товари, і показуються в пошуку Google. Іноді хакери реєструються в Search Console як власники ресурсу.
  •  Cloaked Keywords Hack. При атаці цього типу на сайті створюється безліч сторінок з безглуздим змістом, посиланнями і зображеннями. Іноді ці сторінки містять основні елементи шаблону оригінального сайту, тому на перший погляд вони виглядають як звичайні сторінки — поки користувач не прочитає текст. У цих атаках хакери зазвичай використовують техніки клоакинга, щоб приховати шкідливий контент і зробити заражені сторінки схожими на сторінки оригінального сайту або сторінки з помилкою 404.

Джерело

Клієнти компанії «Yakubets.Com» можуть не хвилюватися за свій сайт, адже ми створюємо сайти для своїх клієнтів використовуючи власний CMS —движок. Тому якщо ви хочете захистити свій сайт від хакерів, звертайтеся до нас і вам більше не доведеться турбуватися.

Оцініть сторінку
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)
Ваш відгук стане першим