Google створює нову операційну систему Fuchsia OS, не засновану на Android або Linux

9 вересня 2016

Довгий час в якості основи для операційних систем Google використовувала ядро Linux: Android, Chrome OS і інші системи побудовані саме таким чином. Тепер же компанія розробляє абсолютно нову, не засновану на Linux, операційну систему під назвою Fuchsia OS.

Офіційно компанія не заявляла про створення нової ОС. Плани Google стали відомі завдяки загадковому опису нового проекту на GitHub, найбільшому веб-сервіс для хостингу і спільної розробки IT-проектів: «Pink + Purple = Fuchsia (a new Operating System)», або «Рожевий + фіолетовий = фуксія (нова ОС)».

Fuchsia OS базується на LK (Little Kernel) та Magenta. LK — це мікроядро розміром від 15 до 20 КБ, створене для невеликих вбудованих пристроїв. Magenta — більш велике і сучасне ядро, розроблене на базі LK, наприклад, в Magenta є поняття процесу, а в LK — ні. Ядро Magenta призначене для використання на пристроях, не настільки обмежених з точки зору апаратної конфігурації, і є конкурентом для операційних систем реального часу, орієнтованих на IoT-застосування — таким як FreeRTOS або ThreadX.

Поки що не зовсім зрозуміло призначення Fuchsia OS: Google створює все більше IoT-пристроїв, на кшталт розумної домашнього роутера OnHub або Google Home. Цілком можливо, компанії знадобилася більш легка операційна система для використання в подібних продуктах. Однак цікаво виглядає і можливість масштабування нової ОС на інші типи обладнання (аж до смартфонів і ПК) — особливо враховуючи, що межа між Android і ос chrome все більше стирається.

Відомо, що в розробці Fuchsia OS беруть участь Тревіс Гейзельбрехт (працював над BeOS, iOS і webOS), Брайан Світленд (Android, BeOS та Hiptop OS), а також програмні інженери Google, в тому числі Петро Хосек.

Джерело

Оцініть сторінку
(0 голосів, в середньому: 0 з 5)
Ваш відгук стане першим