Google приступив до запуску mobile-first індексу?

3 листопада 2017

Google, можливо, вже приступив до запуску mobile-first індексу, пише Search Engine Roundtable.

Під час останньої Відеозустрічі для вебмайстрів автор SER Баррі Шварц запитав Мюллера, чи був початий перехід на mobile-first індексацію. Відповідь була такою:

«Можливо, що у окремих сайтів ми вже почали індексувати мобільну версію, але їх, ймовірно, дуже мало ... Я б не став розглядати це як підтвердження запуску, це більше схоже на те, що триває експериментальна стадія».

При цьому Баррі Шварц відзначає, що в останній тиждень багато інструментів моніторингу SERP і вебмастера почали фіксувати значні зрушення в мобільній видачі Google. Як повідомлялося раніше, пошуковик планує впроваджувати mobile-first індексацію повільно і поступово, охоплюючи сайти групами. Це потрібно для того, щоб упевнитися, що видача не змінюється занадто сильно. Тому не виключено, що запуск вже розпочато.

У коментарях до посту в Search Engine Roundtable окремі веб-майстра висловили думку, що ухильна відповідь Мюллера може говорити про обережність співробітників пошуку і бажання залишити собі лазівку, якщо щось піде не так. Наскільки це відповідає реальності, судити складно. Залишається тільки чекати наступних коментарів від Google і стежити за статистикою, яка збирається інструментами моніторингу пошукової видачі.

Джерело