Google пояснив, чому ранжування готових відповідей так нестабільно

17 листопада 2017

SEO-фахівці знають, що ранжування готових відповідей Google (featured snippets) дуже нестабільно: два сайти можуть поперемінно змінювати один одного, навіть якщо на їх сторінках нічого не змінювалося. На конференції Pubcon співробітник пошуку Гері Ілш розповів, з чим пов'язана ця ситуація.

За словами Ілша, ця волатильність викликана постійними оновленнями алгоритму ранжирування готових відповідей.

«Готові відповіді знаходяться в активній розробці. У зв'язку з цим робота даної функції дуже непостійна. Люди приходять з новими ідеями про те, як поліпшити готові відповіді і керують ними алгоритми. Тому, навіть якщо сьогодні ви отримали місце в цьому блоці, то через 24 години ви можете втратити його, оскільки ми внесли якісь зміни в те, як виводяться готові відповіді, або те, яким умовам повинен відповідати результат пошуку, щоб він був показаний в цьому блоці. Однак через ще 24 години ви можете знову потрапити в блок з відповіддю, оскільки в результаті якихось інших змін перевагу знову було віддано вам».

Він також розповів, що в майбутньому кількість блоків з відповідями в пошуковій видачі Google, швидше за все, збільшиться, як і їх точність, якість і відповідність запиту користувача.

Що стосується рекомендацій з приводу попадання на так звану «нульову позицію», то зараз в Google не готові що-небудь радити, оскільки робота функції дуже нестабільна.

Джерело