Google почав позбавляти сайти призначених для користувача фавікона за порушення правил

31 травня 2019

Раніше в цьому місяці Google запустив новий дизайн мобільної видачі, в результаті чого в органічних результатах пошуку стали відображатися фавікони. Слідом за оновленням вебмастера почали активно налаштовувати значки для своїх сайтів, а Google — позбавляти цих значків за порушення правил.

google-favicon-nazi-beofre-1559044027

У довідковому керівництві Google вказав наступні вимоги до фавікон:

  1. І значок, і головна сторінка сайту повинні бути доступні для сканування.
  2. Значок сайту повинен служити графічним представленням бренду. Це допоможе користувачам швидко впізнати сайт при ознайомленні з результатами пошуку.
  3. Значок сайту повинен бути квадратним і мати розміри, кратні 48 пікселям. Наприклад, 48 × 48, 96 × 96, 144 × 144. Файли SVG конкретного розміру не мають. Підтримуються значки всіх допустимих форматів.
  4. Адреса, за якою доступний фавікон, не слід часто міняти.
  5. У результатах пошуку не будуть показані значки неприйнятного характеру, зокрема непристойні або дискримінаційні символи (наприклад, свастика).
1

Тепер ті сайти, які порушують ці вимоги, отримують в результатах пошуку значок за замовчуванням, а не ту іконку, яку вони хотіли б використовувати. На позиціях сайтів ці порушення не позначаються.

Власники тих сайтів, які були позбавлені призначених для користувача фавікона, ніяких повідомлень від Google поки не отримують.

Для виявлення цих порушень пошук на даний момент орієнтується на автоматичні інструменти, а також на повідомлення від користувачів.

Джерело

Веб-студія «i-Soft» — врахувала всі вимоги Google до фавікон, тому всі проекти зроблені нами в результатах пошуку, будуть відображатися з правильною позначкою.