Google: Часте сканування не сприяє поліпшенню позицій сайту

12 квітня 2019

Часте сканування сайту пошуковими роботом Google ніяк не впливає на його позиції в ранжируванні. Про це, вже вкотре, повідомив Джон Мюллер на форумі Reddit.

За його словами, це помилка — вважати, що чим частіше пошуковий робот звертається до сайту, тим краще це для його позицій у видачі. Це лише означає, що Google швидко помічає зміни на сайті.

search-engine-robot-696x348

Загалом, часте або рідкісне сканування сайту роботом Google ніяк не співвідноситься з більш високими або нижчими позиціями цього сайту. Швидкість звернення краулер залежить від бюджету сканування, який є у сайта, і від знання Google про те, як часто на тому чи іншому сайті з'являється новий контент. Так наприклад, є високо ранжируються статичні сайти, які мало змінюються, і їх не потрібно так часто сканувати. А є сайти, регулярно додають новий контент, і які доводиться часто сканувати, але їх позиції залишають бажати кращого.

Ось що сказав Джон Мюллер на Reddit:

«Google почне сканувати ваш сайт, коли побачить на нього посилання, або коли ви відправите її для індексації. Після цього, якщо Google побачить, що сайт являє якусь цінність для користувача, він буде регулярно його сканувати та індексувати, намагаючись отримувати з цього сайту все більше і більше сторінок. Є багато факторів, що впливають на частоту сканування сайту, і велика частина з них стосується саме з'ясування корисності для користувачів. Часте сканування не означає, що позиції сайту краще — це поширена помилка — це просто означає, що Google здатний бачити зміни трохи швидше ».

Джерело