Даєш прискорення інтернету! :)

13 серпня 2013

Короткий аналіз взаємовідносин з клієнтами показав, що тільки 3% з моїх клієнтів попросили і отримали доступ до файлів свого сайту по ftp, і то, не факт, що їм насправді потрібно, ну да ладно...

90% клієнтів повністю мені довіряють дії зі своїми сайтами в інтернеті вже довгі роки, 7% клієнтів мають доступ в адмінку, - і це скоріше мінус і великий геморой для мене і для них, ніж плюс.

Ці факти підтверджує моє переконання - клієнту потрібні не сайти, інтернет-магазини, клієнту потрібні працюючі рішення.

«Кесарю — кесареве».

Ніхто з моїх клієнтів не вміє верстати веб-сайти, так. :) Воно їм і не треба.Візуальний редактор, яким користуються ті, у кого є доступ до адмінки, здійснює чудеса з кодом.

Раніше я вже відкинув частина милиць - позбавився від ненажерливого Apache, замінивши його на зв'язку nginx+php-fpm з розподілом ресурсів на рівні користувачів Linux.

Ох як полегшало моїм серверів.

Кожен з сайтів зараз автономний, і як тільки клієнт щось захотів додати, змінити, покращити, - мені доводиться приймати важкі вольове рішення - осучаснювати його сайт, якщо так, то за чий рахунок? Колупатися в старих кодах - вельми сумнівне задоволення.

80% потреб сайту клієнта задовольняє базове ядро системи, інші 20 дописую по потребі. Але, так як сайти автономні, мені доводиться тягати туди-сюди код, стежити за тим, де нова версія, де стара... БГГГГГГ

Тому сайти всіх нових клієнтів будуть розміщуватися на одній платформі, яку (і тільки одну) я буду підтримувати і вдосконалювати. Ніякого доступу до файлової системи. Адмінка теоретично можлива, але не думаю, що вона корисна для клієнта. Візуального редактора там не буде. Тільки хардкор, тільки нативний HTML. Звичайно, такі зміни будуть вимагати обов'язкового укладання договорів з чіткими і зрозумілими правилами.

Так, досі договору якщо і були, то формальні. Тепер будуть справжні. Те, що клієнт чогось недопонимает в сайтобудуванні, ні разу не позбавляє його від оплати зроблених робіт.

Інтернет писати - не дорівнює інтернет читати.

Такі справи...

Сподіваюся, що в недалекому майбутньому з допомогою Олексій Сидненкова (@Олексій Сидненков Facebook) вдасться позбавитися від мегакостыля - PHP,- треба прискорювати інтернет, працюючи з компилируемыми додатками для вебу.

Серверна частина звичайного сучасного сайту відпрацьовує в-середньому за 25 ms, і менше ніяк, PHP - вузьке місце. Кешування і все таке, - це здорово, але хочеться більшого!

Даєш C замість PHP.