CMS, спрямована на успіх — WordPress

4 вересня 2017

WordPress можна назвати найбільшою і найважливішою для інтернету CMS, без якої у всесвітньої павутини, напевно був би інший малюнок. Вона з'явилася в 2003 році і є спадкоємицею популярного свого часу відкритого програмного забезпечення для блогів B2 Cafelog. За чотирнадцять років WordPress пройшла шлях від простенької програми для ведення блогу до потужної платформи з управління контентом на різних типах сайтів — включаючи новинні портали та інтернет-магазини.

Відомі всім твердження про те, що: «WordPress — це тільки для блогів» і «всі сторінки WordPress схожі одна на іншу» — давно вже неактуальні. Вбудована система «тем» і «плагінів» разом з вдалою архітектурою дозволяє конструювати на базі WordPress проекти широкої функціональної складності.

WordPress був написаний на PHP і адаптований для роботи в середовищах використання систем управління базами даних MySQL і Apache. Відкритий код є її ключовою перевагою, що забезпечує зростання популярності і широке поширення. І немає нічого дивного в тому, що хмарний хостинг, дозволяє створювати сайти абсолютно безкоштовно, привернув вже близько 330 млн. користувачів по всьому світу. Сьогодні кожен четвертий сайт в інтернеті використовує WordPress.

Якщо повернутися до самих витоків, то початком WordPress вважається 2002 рік, коли розробники платформи Метт Мюлленвег (Matt Mullenweg) і Майк Літтл (Mike Little), американські програмісти, зайнялися модифікацією коду b2 / Cafelog для поліпшення продуктивності. Роком пізніше, в травні 2003-го, світ побачив першу публічну версію WordPress, представлена офіційно, на відміну від попередніх.

Вона була дуже добре прийнята блогерською спільнотою, оскільки володіла простим інтерфейсом, деякою різноманітністю шаблонів, а головне, дозволяла відійти від використання HTML і FTP. Однак справжнім стусаном в майбутнє для WordPress з'явився той факт, що домінуюча в той час на ринку Movable Type, вирішила перейти на платну основу. Через це вона втратила безліч своїх користувачів, велика частина з яких перейшла на WordPress. Таким чином, до серпня 2003 року новоспечена CMS мала вже близько п'ятнадцяти тисяч користувачів.

Переваги WordPress
  1. Основною перевагою WordPress є те, що вона безкоштовна.
  2. Відкритий код, що дозволяє спільноті постійно розвиватися, виправляючи помилки і покращуючи роботу платформи.
  3. Інтеграція з соцмережами, що дозволяє легко ділитися постами і залучати трафік.
  4. Кросплатформеність і багатомовність.
  5. Універсальність і простота використання. Розробники постаралися зробити систему максимально простою і доброзичливою до користувача, щоб в ній змогли максимально швидко розібратися навіть абсолютні новачки.
  6. Наявність вбудованого редактора і спеціального модуля для SEO.

Це лише основні переваги WordPress. Ще в цей список можна додати величезну бібліотеку якісних платних шаблонів, які володіють більш просунутим функціоналом і гнучкістю налаштувань, а також зручну систему коментування. За бажанням можна підключити сторонню систему коментування наприклад від Facebook або Disqus, які мають свої переваги.

Джерело

Однако є і дірки в популярній CMS «WordPress». Ми рекомендуємо користуватися перевіреним CMS щоб отримати максимальний захист свого сайту від злому. Наші фахівці, допоможуть Вам з легкістю освоїти «адмінку», з якої можна управляти контентом вашого сайту.