AMP-сторінки з'явилися в основній видачі Google

21 вересня 2016

Google почав показувати сторінки з прискореним завантаженням (AMP) в основній мобільній видачі. Раніше сторінки цього формату відображалися лише в новинному блоці «Top Stories».

За словами представника компанії, запуск підтримки AMP в основній видачі буде завершено до кінця цього року. При цьому дані сторінки не отримають яких-небудь переваг в ранжируванні.

Тепер при наявності двох версій сторінки — в звичайному форматі та AMP — Google обере другий варіант. Сторінки формату AMP HTML завантажуються значно швидше, ніж звичайні — менш ніж за секунду.

В даний час в індексі Google міститься 600 млн AMP-сторінок, більше ніж 100 мов. Влітку їх кількість становила 150 млн.

Google відзначили, що AMP впроваджують не тільки новинні видання, але і комерційні, туристичні, кулінарні сайти, розважальні ресурси та представники інших категорій.

Нагадаємо, що Google запустив проект з відкритим вихідним кодом Accelerated Mobile Pages (AMP) в жовтні 2015 року. Основна мета ініціативи зводиться до того, щоб зробити відкритий мобільний інтернет ще більш продуктивним. Основу проекту становить принципово новий формат відкритого типу AMP HTML. Завдяки йому, розробники тепер можуть з легкістю створювати полегшені версії стандартних веб-сторінок.

У мобільній видачі Google, в США сторінки з прискореною завантаженням з'явилися в лютому 2016 року. У Росії запуск підтримки цього формату було розпочато в червні.

Про те, що підтримка AMP буде розширена на основну пошукову видачу, стало відомо в серпні.

Джерело